Case Study: System centralny dla Money Makers S.A.

System Midas wspierający zarządzanie aktywami
Na potrzeby Money Makers S.A., spółki zarządzającej aktywami klientów indywidualnych, BMS zaprojektował system Midas wspierający zarządzanie aktywami oraz obsługujący klientów firmy. Firma Money Makers S.A. w lutym 2011 roku wprowadziła innowacyjną na polskim rynku usługę zarządzania aktywami dla klientów indywidualnych.
Analiza sytuacji
Money Makers S.A. od początku 2011 roku oferuje swoim klientom możliwość zarządzania aktywami już od 40 000 zł. Aby dotrzeć do tak dużej liczby klientów potrzebna jest bardzo rozbudowana wielooddziałowa struktura organizacyjna. Firma Money Makers zdecydowała się skorzystać z możliwości nowoczesnych technologii, aby stworzyć wirtualny oddział, w którym klienci mają dostęp do pełnego zakresu usług bez konieczności wychodzenia z domu i bez czekania w kolejkach – cały proces obsługiwany jest przez Internet. Nowatorska w tym obszarze jest również komunikacja z klientem bazująca na wideo-konferencjach. Aby świadczyć takie usługi szerokiemu gronu klientów konieczne było stworzenie dedykowanego, szytego na miarę systemu IT.
„Rozwiązania oferowane klientom przez Money Makers wyróżnia przede wszystkim niski próg wejścia, który około 30-krotnie poszerza grupę osób, dla których dostępne będzie profesjonalne zarządzanie inwestycjami czyli asset management. Usługi proponowane przez Money Makers to nowe możliwości inwestycyjne dla około 1,5 mln klientów indywidualnych, którzy dotychczas wolne środki mogli deponować na lokatach, w funduszach inwestycyjnych lub samodzielnie kupować akcje czy obligacje” – mówi Marc van der Ploeg, Partner Zarządzający Money Makers.
Wyzwania w projekcie
„Klient przyszedł do nas z wizją tego, CO chce osiągnąć, natomiast nie zostało jeszcze doprecyzowane JAK to osiągnąć. Od samego początku prac wiedzieliśmy, że będzie to bardzo wymagający projekt, w którym procesy biznesowe będą bardzo często ewoluowały, a dodatkowo działać będziemy w obszarze nowoczesnych technologii takich jak wideo-konferencje. Dzięki zastosowaniu adaptacyjnych metodyk prowadzenia projektu oraz ogromnemu zaangażowaniu Money Makers, udało nam się sprostać wymaganiom oraz wdrożyć system w terminie” – tak główne wyzwania komentuje Łukasz Baiński, kierownik projektu po stronie BMS.
Rozwiązanie