Cryptomathic Signer z certyfikatem QSCD
published on 26.07.2018

Bardzo miło jest nam poinformować, iż rozwiązanie naszego partnera Cryptomathic Signer otrzymało certyfikat Qualified Signature Creation Devices (QSCD) potwierdzający zgodność e-podpisu z przepisami unijnymi eIDAS.

„Certyfikacja Cryptomathic Signer przez eIDAS na poziomie urządzenia znacznie zmniejsza liczbę kroków, które muszą przebyć dostawcy usług zaufania, aby wdrożyć usługę kwalifikowanego podpisu elektronicznego” – komentuje Guillaume Forget, dyrektor zarządzający Cryptomathic GmbH. „W przeszłości dostawcy usług zaufania musieli stosować do każdego wdrożenia długi i złożony proces certyfikacji, zanim mogli ustanowić kwalifikację na poziomie eIDAS. Teraz, używając Cryptomathic Signer, nie tylko skracają czas i obniżają koszty uzyskania certyfikacji, ale także mogą skorzystać z funkcjonalności What You See Is What You Sign (WYSIWYS), która w połączeniu z certyfikatem QSCD gwarantuje niezawodność e-podpisu.”

Rozwiązanie Cryptomathic Signer jest uzupełnieniem oferty BMS w zakresie zarządzania dokumentami i wiedzą przedsiębiorstwa. Przypominamy, że BMS jest oficjalnym przedstawicielem i dystrybutorem  Alfresco w Polsce. Oferujemy produkty Alfresco oraz rozwiązania oparte na tej technologii, a także doradztwo i wsparcie wdrożeniowe.