ZAPYTANIE OFERTOWE NR 1/POIR/2017
Warszawa, 19.01.2017 r.
BMS Spółka z ograniczoną odpowiedzialności
ul. Gdańska 41
01-633 Warszawa
NIP: 1131946830
ZAPYTANIE OFERTOWE NR 1/POIR/2017
dotyczące wyboru wykonawcy usługi będącego jednostką naukową[1]
Zakup jest planowany w ramach Projektu:
“Opracowanie nowatorskiego rozwiązania w zakresie podpisu odręcznego na urządzeniach elektronicznych”
który ubiega się o dofinansowanie w ramach II osi priorytetowej
„Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I”
Działania 2.3 „Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw”
Podziałania 2.3.2. „Bony na innowacje dla MŚP”
Nazwa i adres zamawiającego: BMS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. Gdańska 41
01-633 Warszawa
Tel: +48 22 824 14 25
Tryb udzielania zamówienia: Konkurs ofert
Data ogłoszenia zapytania: 19.01.2017 r.
Termin składania ofert: od dnia 20.01.2017r. do dnia 27.01.2017r. (dowolna godzina)
[1] W rozumieniu art. 2 pkt 9 Ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki (Dz.U. 2010 Nr 96 poz. 615 z późn. Zm.) i posiadającą przyznaną kategorię naukową A+, A albo B, o której mowa w art. 42 ust. 3 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki oraz ma siedzibę na terytorium RP
Opis przedmiotu zapytania ofertowego:
Przedmiotem zamówienia jest zakup usługi polegającej na opracowaniu przez wykonawcę nowego wyrobu - innowacyjnego oprogramowania służącego do składania podpisu odręcznego na urządzeniach elektronicznych (zwanego dalej „software’owym padem do podpisu odręcznego”), wraz z przekazaniem praw autorskich majątkowych do stworzonych w ramach jego realizacji komponentów oraz specyfikacji technicznych i informatycznych, niezbędnych do jego uruchomienia i komercyjnego wykorzystania w działalności zamawiającego.
Opracowanie Software’owego pada do podpisu odręcznego zrealizowane zostanie w toku prac badawczo-rozwojowych, które zapewnią wykonanie prototypu w oparciu o badanie potrzeb użytkowników oraz przeprowadzenie testów z ich udziałem w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, a następnie optymalizacji sposobu działania prototypu, wykonanej na podstawie wniosków z badań.
Software’owy pad do podpisu odręcznego to rozwiązanie organizacyjno-techniczne, niematerialny wyrób (oprogramowanie możliwe do zainstalowania na tablecie), które umożliwia złożenie odręcznego podpisu na urządzeniu typu tablet (minimalny zakres: tablety z systemami operacyjnymi iOS oraz Android), bez konieczności użycia dodatkowego sprzętu dedykowanego do złożenia takiego podpisu (np. fizycznego terminala, pada do składania takiego podpisu, jak to ma miejsce w konwencjonalnych rozwiązaniach tego typu). Oprogramowanie ma umożliwić bezpieczne złożenie podpisu odręcznego zapewniając autentyczność, integralność z dokumentem, współpracę z procesem biznesowym oraz niezaprzeczalność woli wyrażonej przez podpisującego się pod dokumentem elektronicznym w bezpiecznym środowisku aplikacji pracującej na powszechnie dostępnych na rynku tabletach.
Oprogramowanie Software’owego pada do podpisu odręcznego to wyrób, który powinien spełniać następujące wymagania funkcjonalne/jakościowe:
- Składanie podpisu odręcznego na dokumencie elektronicznym z użyciem popularnych, ogólnodostępnych tabletów z systemem iOS oraz Android (minimalny zakres);
- Zapewnienie podpisu bezpośrednio na dokumencie w taki sposób, aby podpisujący w momencie składania podpisu widział czytelną treść dokumentu, który podpisuje i mógł się zapoznać z tą treścią (tak jak to ma miejsce w przypadku podpisywania dokumentu papierowego). W tym celu wymagana jest ochrona przed niejednoznacznością w treści dokumentu (np. niewidoczny tekst, niejednoznaczności będące cechą formatu danych itp.). Konieczna jest możliwość późniejszego jednoznacznego wykazania, że podpisana treść jest dokładnie tą treścią, którą osoba podpisująca widziała w momencie składania podpisu. Wymagana możliwość późniejszego jednoznacznego wykazania, że osoba zapoznała się z całością dokumentu przed złożeniem pod nim podpisu;
- Zapewnienie, że podpis złożony pod dokumentem zostanie z nim w nierozerwalny sposób związany. Trwałe związanie podpisu z dokumentem w taki sposób, aby stał się częścią dokumentu i nie mógł być w żaden sposób wykorzystany do innych celów. Zapewnienie, że podpis nie może ani przez chwilę funkcjonować w oderwaniu od dokumentu pod którym został złożony. Uniemożliwienie “oderwania” podpisu od dokumentu, a następnie “przeklejenia” go na inny dokument bez nieodwracalnego naruszenia struktury podpisu. Zapewnienie osobie składającej podpis, że niepowołane osoby nigdy nie uzyskają dostępu do wrażliwych cech biometrycznych podpisu zebranych przez urządzenie w momencie jego składania.
- Zabezpieczenie danych biometrycznych podpisu w taki sposób, aby wynikowy dokument nosił znamiona niezaprzeczalności. Niezaprzeczalność wymagana jest na poziomie umożliwiającym, w przypadku sporu sądowego, udowodnienie faktu złożenia podpisu pod danym dokumentem.
- Umieszczenie podpisanego dokumentu w postaci pliku zgodnego ze standardem PDF/A (zgodnie z normą ISO 19005-2), tak aby w maksymalny sposób ułatwić jego dalsze przetwarzanie oraz archiwizację. Zabezpieczenie autentyczności wynikowego dokumentu oraz jego integralności przed przypadkową bądź zamierzoną modyfikacją.
- Umożliwienie integracji oprogramowania jako komponentu procesów biznesowych, w ramach których podpis jest składany (minimalny zakres: integracja z przykładową, prototypową aplikacją mobilną implementującą prosty proces biznesowy przygotowania umowy);
- Rejestrowanie dodatkowych informacji zebranych z procesu złożenia podpisu (minimalny zakres: fizyczna lokalizacja urządzenia w momencie składania podpisu, wersja i numer seryjny urządzenia oraz jego systemu operacyjnego) oraz ich uwierzytelnienie w analogiczny sposób;
- Zapewnienie autentyczności i integralności dokumentu za pomocą zaawansowanej pieczęci elektronicznej bądź kwalifikowanej pieczęci elektronicznej;
- Dostępność mechanizmu umożliwiającego wykazanie w jednoznaczny sposób (w postępowaniu dowodowym), że wynikowy dokument został sporządzony na konkretnym egzemplarzu urządzenia, niezależnie od tego, czy pozostaje ono nadal w użyciu czy też zostało z użycia wyłączone. Jednoznaczne powiązanie wynikowego dokumentu z konkretną wersją oprogramowania wykorzystaną do jego podpisania.
System powinien zostać zaprojektowany z zastosowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, zapewniających wysoką ochronę danych osobowych poprzez odpowiednio dobrane metody kryptograficzne.
Oprogramowanie powinna zostać zaprojektowane w toku prac badawczo-rozwojowych objętych następującym ramowym harmonogramem (pobierz plik):
Kod Wspólnego Słownika Zamówień:
73100000-3 Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe
73110000-6 Usługi badawcze
73111000-3 Laboratoryjne usługi badawcze
Warunki udziału w postępowaniu/kryteria dopuszczające:
Do udziału w niniejszym postępowaniu dopuszczone będą podmioty spełniające poniższe kryteria, oceniane na podstawie oświadczeń będących załącznikiem do formularza zapytania ofertowego. Niespełnienie jakiegokolwiek z niżej wymienionych kryteriów, skutkować będzie odrzuceniem oferty:
- Oferent musi posiadać status jednostki naukowej w rozumieniu art. 2 pkt 9 Ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki (Dz.U. 2010 Nr 96 poz. 615 z późn. zm.) i posiadać przyznaną kategorię naukową A+, A albo B, o której mowa w art. 42 ust. 3 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki oraz posiadać siedzibę na terytorium RP.
- Z udziału w postępowaniu wykluczone są podmioty powiązane osobowo i kapitałowo z zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzaniem procedury wyboru wykonawcy, a wykonawcą, polegające w szczególności na:
- uczestniczeniu w spółce, jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
- posiadaniu udziałów lub co najmniej 5 % akcji,
- pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
- pozostawaniu w takim stosunku prawnym lub faktycznym, który może budzić uzasadnione wątpliwości, co do bezstronności w wyborze wykonawcy, w szczególności pozostawanie w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa lub powinowactwa w linii bocznej do drugiego stopnia lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
- Oferent musi posiadać niezbędny potencjał merytoryczny, techniczny i badawczy do realizacji usługi, który będzie zobowiązany opisać, jeśli jego oferta zostanie wybrana, na potrzeby opracowania wniosku o dofinansowanie.
- Oferent przyjmuje do wiadomości oraz zapewnia, iż oferowana usługa ma charakter usługi badawczo-rozwojowej, a więc jej zakres obejmuje badania przemysłowe i prace rozwojowe w rozumieniu rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 oraz Podręcznika Frascati.
- Oferent powinien zagwarantować sposób realizacji usługi badawczej korzystny z punktu widzenia ochrony środowiska poprzez zapewnienie minimalizacji zużycia materiałów, surowców, energii, itp. niezbędnych do realizacji ww. usługi.
- Oferent musi zapewnić ekspercką wiedzę w zakresie aspektów prawnych i technicznych związanych z podpisem elektronicznym i jego stosowaniem w Polsce i UE.
- Oferent musi zapewnić zaplecze techniczne i kadrowe (merytoryczne) niezbędne do wykonania usługi, w tym:
- doświadczenie w tworzeniu rozwiązań IT z zakresu obiegu dokumentów i podpisu elektronicznego;
- know-how w zakresie standardów i aspektów technicznych podpisu elektronicznego;
- doświadczenie w integracji dostawców usług oraz dostawców tożsamości i zapewnieniu interoperacyjności;
- środowiskiem laboratoryjnym, umożliwiającym przeprowadzenie testów obciążeniowych i wydajnościowych.
- doświadczeniem realizacji projektów z zakresu biometrii, bezpieczeństwa rozwiązań biometrycznych i ich zastosowania w procesach biznesowych;
Termin realizacji przedmiotu oferty:
Termin rozpoczęcia prac: nie wcześniej niż 1 lipca 2017 r.
Maksymalny termin zakończenia prac: nie później niż 18 miesięcy od daty rozpoczęcia prac.
Kryteria wyboru oferty:
- Cena:
- Najniższa oferta cenowa sumarycznie – 7 punktów, druga z kolei oferta – 5 punktów, trzecia z kolei oferta – 2 punkty, kolejne – 0 punktów.
- Czas wykonania usługi:
- Najkrótszy czas wykonania usługi sumarycznie – 4 punkty, druga z kolei oferta – 2 punkty, trzecia z kolei oferta – 1 punkt, kolejne – 0 punktów.
Maksymalna liczba punktów do uzyskania w postępowaniu wynosi 11. Wygrywa oferta, która sumarycznie uzyska największą liczbę punktów w ramach dwóch powyższych kryteriów.
W ofercie należy odnieść się do wszystkich kryteriów wyboru oferty. W przypadku, gdy Oferent pominie, jedno lub więcej kryteriów w ocenie zostanie przyznanych mu 0 pkt. w danym kryterium.
Uwaga !!!
- W przypadku takiej samej ilości sumarycznej punktów pierwszym kryterium rozstrzygającym będzie największa korzystność oferty w zakresie oddziaływania na środowisko i klimat (mniejsza energochłonność planowanych rozwiązań) - wybór oferty o tej samej ilości punktów i wyższej ocenie w kryterium rozstrzygającym. Oferta zostanie oceniona jako korzystna gdy Oferent zadeklaruje dodatkowe bezpłatne opracowanie analizy porównawczej energochłonności przyszłego rozwiązania przy zastosowaniu różnych alternatywnych rozwiązań technicznych (ocena zero-jedynkowa);
- W przypadku takiej samej ilości sumarycznej punktów i równocześnie takiej samej ocenie w pierwszym kryterium rozstrzygającym, drugim kryterium rozstrzygającym będzie cena (oferta z najniższą ceną spośród oferentów o tej samej ilości punktów i ocenie w pierwszym kryterium rozstrzygającym).
Dodatkowe postanowienia:
- W ramach zamówienia nie ma możliwości składania ofert wariantowych ani częściowych.
- Zamawiający po dokonaniu oceny nadesłanych ofert dokona oceny najkorzystniejszej oferty co zostanie udokumentowane protokołem z wyboru oferty.
- Informacja o wyniku postępowania zostanie wysłana do każdego oferenta, który złożył ofertę oraz zostanie umieszczona na stronie internetowej Zamawiającego: https://bms.com.pl/ w terminie 7 dni od jego zakończenia.
- Zamawiający zaproponuje wybranemu oferentowi, który uzyskał największą ilość punktów, zawarcie umowy warunkowej na realizację przedmiotu zamówienia.
- Warunkiem wejścia w życie umowy z wybranym wykonawcą będzie podpisanie przez Zamawiającego Umowy o dofinansowanie projektu w ramach podziałania 2.3.2 „Bony na innowacje dla MŚP” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.
- Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany zakresu warunkowej umowy zawartej z podmiotem wybranym w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyłącznie w postaci aneksu zawartego w formie pisemnej lub w postaci elektronicznej potwierdzonej przez należycie reprezentowanych przedstawicieli stron z następujących powodów:
- uzasadnionych zmian w zakresie i sposobie wykonania przedmiotu zamówienia,
- obiektywnych przyczyn niezależnych do zamawiającego lub oferenta,
- okoliczności siły wyższej,
- zmian regulacji prawnych obowiązujących w dniu podpisania umowy,
- otrzymania decyzji jednostki finansującej projekt zawierającej zmiany zakresu zadań, terminów realizacji czy też ustalającej dodatkowe postanowienia, do których zamawiający zostanie zobowiązany.
- Oferty złożone po wskazanym terminie nie będą rozpatrywane. Liczy się data wpłynięcia oferty do zamawiającego.
- W ramach zamówienia nie przewiduje się zamówień uzupełniających.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania na każdym etapie bez podania przyczyny.
- W ramach składania wniosku o dofinansowanie oferty mogą zostać przekazane w celu weryfikacji do właściwej instytucji publicznej.
- Złożenie oferty przez jednostkę naukową nie stanowi zawarcia umowy.
- Oferta musi być ważna minimum 360 dni od dnia złożenia oferty.
Oferta musi zawierać następujące elementy:
- Formularz ofertowy zawierający podpis osoby upoważnionej do wystawienia oferty, uzupełniony o wszystkie elementy, złożony na wzorze formularza (wzór Formularza ofertowego stanowi Załącznik nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego).
- Oświadczenia stanowiące załączniki do niniejszego zapytania ofertowego (Załącznik nr 2 i 3).
Brak jakichkolwiek wymienionych elementów może skutkować odrzuceniem oferty.
Sposób składania ofert:
Elektronicznie na adres: bms@bms.com.pl lub w wersji papierowej pod adresem: ul. Gdańska 41, 01-633 Warszawa.
Załącznik nr 1. Wzór formularza ofertowego
Formularz oferty (pobierz plik)
Załącznik nr 2. Oświadczenie o braku powiązań
Wykonawca/pieczątka: …………………. dn. ……………...2017r.
NIP ………………………………………………….
REGON ……………………………………………
Oświadczenie o braku powiązań osobowych i kapitałowych
W odpowiedzi na zapytanie ofertowe nr 1/POIR/2017 z dnia 19.01.2017 r. na:
opracowanie nowatorskiego rozwiązania w zakresie podpisu odręcznego na urządzeniach elektronicznych
oświadczam(y), że nie jestem(eśmy) powiązani z Zamawiającym osobowo lub kapitałowo. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w mieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzaniem procedury wyboru wykonawcy, a wykonawcą, polegające w szczególności na:
- uczestniczeniu w spółce, jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
- posiadaniu udziałów lub co najmniej 5 % akcji,
- pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
- pozostawaniu w takim stosunku prawnym lub faktycznym, który może budzić uzasadnione wątpliwości, co do bezstronności w wyborze wykonawcy, w szczególności pozostawanie w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa lub powinowactwa w linii bocznej do drugiego stopnia lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
………………………………………………………………………
data i podpis upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy
Załącznik nr 3. Oświadczenie o kryteriach dostępu
Wykonawca/pieczątka: …………………. dn. ……………...2017r.
NIP ………………………………………………….
REGON ……………………………………………
Oświadczenie o kryteriach dostępu
W odpowiedzi na zapytanie ofertowe nr 1/POIR/2017 z dnia 19.01.2017 r. na:
opracowanie nowatorskiego rozwiązania w zakresie podpisu odręcznego na urządzeniach elektronicznych
oświadczam(y), że:
- Posiadamy status jednostki naukowej w rozumieniu art. 2 pkt 9 Ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki (Dz.U. 2010 Nr 96 poz. 615 z późn. zm.) i posiadamy przyznaną kategorię naukową A+, A albo B, o której mowa w art. 42 ust. 3 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki oraz posiadamy siedzibę na terytorium RP.
- Zapewniamy niezbędny potencjał merytoryczny, techniczny i badawczy do realizacji usługi, zgodny z wymaganiami zapytania ofertowego, którego opis przekażemy na potrzeby opracowania wniosku o dofinansowanie w terminie 24 godzin od otrzymania takiej prośby od Zamawiającego.
- Przyjmujemy do wiadomości oraz zapewniamy, iż oferowana usługa ma charakter usługi badawczo-rozwojowej, a więc jej zakres obejmuje badania przemysłowe i prace rozwojowe w rozumieniu rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 oraz Podręcznika Frascati.
- Zagwarantujemy sposób realizacji usługi badawczej korzystny z punktu widzenia ochrony środowiska poprzez zapewnienie minimalizacji zużycia materiałów, surowców, energii, itp. niezbędnych do realizacji ww. usługi.
………………………………………………………………………
data i podpis upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy
[1] Zgodnie z dokumentacją konkursową dla ww. podziałania wykonawcą usługi mogą być następujące jednostki naukowe w rozumieniu art. 2 pkt 9 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki (Dz.U. z 2014 r. poz. 1620, z późn. zm.):
- podstawowe jednostki organizacyjne uczelni w rozumieniu statutów tych uczelni;
- jednostki naukowe Polskiej Akademii Nauk w rozumieniu ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o Polskiej Akademii Nauk (Dz.U. z 2016 r. , poz. 572);
- instytuty badawcze w rozumieniu ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o instytutach badawczych (Dz. U. z 2016 r. poz. 371);
- międzynarodowe instytuty naukowe utworzone na podstawie odrębnych przepisów, działające na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
- Polska Akademia Umiejętności;
- inne jednostki organizacyjne niewymienione powyżej, będące organizacjami prowadzącymi badania i upowszechniającymi wiedzę w rozumieniu art. 2 pkt 83 rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz.Urz. UE L 187 z 26.6.2014, str. 1);
posiadające siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz przyznaną kategorię naukową A+, A albo B, o której mowa w art. 42 ust. 3 ustawy o zasadach finansowania nauki.
[2] Podać liczbę miesięcy niezbędnych do wykonania badań w poniższych etapach/sumarycznie z zastrzeżeniem, że termin rozpoczęcia i zakończenia jest zgodny z podanymi terminami w zapytaniu ofertowym
Warszawa, 30.01.2017 r.
BMS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Gdańska 41
01-633 Warszawa
NIP: 1131946830
INFORMACJA O WYNIKU POSTĘPOWANIA OFERTOWEGO
Dotyczy:
ZAPYTANIE OFERTOWE NR 1/POIR/2017 z dnia 19.01.2017 r. dotyczące wyboru wykonawcy usługi będącego jednostką naukową polegająca na opracowaniu przez wykonawcę nowego wyrobu- „software’owego pada do podpisu odręcznego”, w ramach Projektu: “Opracowanie nowatorskiego rozwiązania w zakresie podpisu odręcznego na urządzeniach elektronicznych”, który ubiega się o dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020 w ramach II osi priorytetowej „Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I” Działania 2.3 „Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw” Podziałania 2.3.2. „Bony na innowacje dla MŚP”.
Informujemy, że w wyniku postępowania wybrano ofertę złożoną przez Instytut Maszyn Matematycznych. Oferta spełniła stawiane warunki i uzyskała największą ilość punktów.